איך מציירים תקווה?

בכל החודשים של ההפיכה המשטרית בישראל, אני לא מצליחה להרדם. המתח, החרדה, תחושה שהגוף עייף, שהנפש מותשת ומחשבות שעולות ומדלגות בין ייאוש לתקווה. וברקע פופאית אחת – Hope, כחולה עם דגל.
 

התקווה, אני מזכירה לעצמי, היא בחירה להסתכל על חצי הכוס המלאה, לראות את הטוב, להיות בתנועה ובעשייה, ולהתמקד בפעולות שיוצרות משמעות. החלטתי שאני חייבת למצוא בתוכי את הכוחות ולצייר את Hope בענק. חייבת את זה לא רק עבור עצמי אלא עבור החברות.ים האהובות שלי שזקוקות לאופטימיות, כוחות ואמונה (ואולי עבור כמה אנשים נחמדים שיפגשו אותה בדרך).

 
נעצתי תאריך, שיתפתי בפייס והזמנתי חברות. סימנתי מטרה וקבעתי מציאות. אלא שבכל פעם שניגשתי לבצע משימה הרגשתי מאובנת, כל פעולה לקחה כפול זמן ודאבל מאמץ. מכיוון שעבודה בפולסים קצרים הפכה לנוהל ולמסוגלות להתקדם, ביקשתי מעצמי – ״לעשות קצת״, ״לעשות מה שאני יכולה״, ״בכל יום לנסות קצת יותר!״, ובין המעצורים והקושי עלתה הדילמה – האם אני באמת מוכנה לקחת אחריות ולקעקע במרחב הציבורי את הערך ״תקווה״?!

בהרצאות שלי אני מראה את מודל הפעולה שבה נבנה השריר של פופאית – תשוקה ואמונה הם הרוח, ופעולה קטנה שאנחנו עושות ועושים לאורך זמן, יום יום בנחישות והתמדה, יוצרת תוצאת ענק! זה הגשמי. החלטתי לבחון האם זה יעבוד גם הפעם. וזה עבד. פיסה ועוד פיסה, צעד ועוד צעד והצלחתי. הצלחנו!

פופאית | Hope בקרית המלאכה בתל אביב צויירה בסוף אוגוסט 2023. כל היום הסתובבתי עם עיניים טרוטות וחיוך ענק שגדל ככל שהתקדמנו. משמרת בוקר קסומה שבה צבענו את הקיר בלבן, מתחנו את השבלונה שהכנתי מראש, וסימנו בכחול את גבולות הציור.
 
כשהשמש עלתה קיפלנו ציוד וחזרנו שוב עם כוחות מחודשים וצוות רעננות אחר הצהריים. אז צבענו את הרקע בתכלת, חיזקנו את הכחול והדגל, אבטיח מושלם ובירות קרות, מוסיקה דמוקרטית וחתימה.
 
ייאוש הוא לא תכנית עבודה. הפוך! זו ההזדמנות להפוך את הקושי למנוע.
 
עכשיו לכו תראו אותה. היא נהדרת! שביל המפעל 6 בקרית המלאכה.

החלום שלי ש-Hope תהיה סדרת ציורי קיר שאצייר ביחד עם חברות וחברים מקהילות שונות בארץ ובעולם. בכל ציור היא תניף דגל עם הבטחה שמתוך השברים אפשר לקום, לחבר כוחות ולהרכיב שלם חדש, מסר שכולנו זקוקים לו היום יותר מתמיד.

תודה לכל החבורה המופלאה שציירו אותה:
אורה צ׳כנוביץ, תודה על לוקיישן חלומות. תעקבו אחריה. יש לה אחלה שביל הגרפיטי – סיורים עם יוזמת פרויקט אמנות רחוב בקרית המלאכה.
איריס פניני, אביטל בארון איזקוב, יורם גדות, אורנה גטניו, ליאור קסם חממה, עדנה לאופר-גלובוס, אורית רוזן, רונה קינן-פיש, יעל אנגל-בנו, שרון מס, טל לוין, נעה, איה, רוני, סגל, שרית כוכב חביב, שימשי ואלינה.
והצילומים של דנה גיל, תומר צ׳צ׳קס, טל לוין, ליאור קסם חממה, דינה שגב.

פופאית | The strongest believer בתל אביב