חמסה עלכ

ב-2020 ציירתי את #חמסה. קלף טאקי כחול שהיה זרוק על המדרכה עורר את תשומת ליבי. התכופפתי, הרמתי וחייכתי. יש כאלה שהיו עוברים לידו בלי להבחין, כאלה שהיו רואים קלף ׳עצור׳ וממשיכים, ואני, על אף שזיהיתי, לקחתי אותו איתי ושמחתי שהיקום זימן לי חמסה כחולה.

אומרים שמזל זה הזדמנות שפוגשת מוכנות ואני לגמרי מסכימה, כי השנה האחרונה הייתה בדיוק כזו – מוכנות על, רעב לעשייה וצייד בלתי מתפשר של הזדמנויות. הקלפים מסתדרים? צירופי מקרים? אולי, אלא שאני מאמינה שאנחנו חייבות.ים להיות אקטיביות.ים כדי ליצור מציאות ולזמן מזל יותר טוב.

לכבוד חגיגת שנת ה-50 שלי שהיתה ברוכה בהגשמה ומזל, בחרתי להדפיס מהדורה מיוחדת ובה 50 פוסטרים עם ברכה והקדשה אישית חתומים ב׳חמסה עלכ׳ בשאיפה להעביר קצת מהטוב הזה הלאה.

כדי לוודא שאני פועלת נכון התקשרתי אל חיים שפיר, קולגה יקר וממציא הטאקי, לשאול אם אוכל למכור פוסטרים עם הציור של החמסה שציירתי בהשראת קלף עצור כחול שמצאתי ברחוב.
 
״בטח!. הוא ענה, זו מחמאה שטאקי הפך לנכס תרבותי ובחרת לצייר אותו״. באותה הההזדמנות הוא שיתף שמצלמים אותו לכתבה בכאן 11 לרגל 40 שנה לטאקי.
״תרצי לשלוח אליי צילום של הציור ואציע לכתבת?״
ברור!, עניתי ועוד באותו היום טסתי אל אלה פאוסט שצילמה אחד לפוסטר ואחת שלחתי אליו.
 
שני דברים נפלאים קרו באותו היום:
הראשון זה שהציור של החמסה הפך לוידאו ושולב בכתבה, שזה אדיר ומחמאה ענקית שהיצירה נכנסה לפנתאון של 40 שנות טאקי! עבורי כאמנית שמושפעת ומגיבה לתרבות הפופ והצריכה, זה הדבר הקרוב ביותר לקמפבל (קופסת השימורים) של אנדי וורהול.

והשני, שבאותו היום סגרתי בפעם הראשונה עסקה בינלאומית ראשונה.

 

לכתבה ששודרה בכאן 11 (החלק של הציור מופיע בדקה 5:50):
הקלפים מסתדרים? סרנדיפיטי? צירופי מקרים? אולי, אבל תכלס מה זה משנה כי העיקר זה להמשיך לשחק, שכל יום נחגוג יום הולדת והרבה מזל 😉
 
 

לינק לרכישת הפוסטר ׳חמסה עלכ׳
ההכנסות מהמכירה יוקדשו לקידום פעילויות סביבתיות.

 

את האיורים הנפלאים והאייפון האייקוני של טאקי עשה המאייר והמעצב ארי רון.
 
#טאקי #taki #popart