ציורי קיר

ביולי 2020, העליתי פוסט ושיתפתי שהציעו לי לצייר את פופאית בתל אביב, אבל אז התחלתי לשמוע קולות של ״תזהרי״, ויש ״זכויות יוצרים״ ו״לא כדאי״ ו״הם מסוכנים״, ועל אף שלמדתי מה הגבולות שמותר לי ליצור ואפילו קיבלתי חוות דעת משפטית, קצת נבהלתי והחלטתי שהכי טוב לעבוד מסודר ולבדוק.

ניסחתי מכתב ושלחתי לעורכי הדין שמייצגים את קינג פיצ׳רס, בעלי הזכויות של פופאי ואוליב, ובו ביקשתי להשתמש בדמויות בציור. אחרי כמה ימים קיבלתי מייל והזמנה לשיחה. בצד השני היתה אישה ואחרי ששוחחנו, הצגתי לה את היצירה ועניתי בכנות על כל התשובות, היא שאלה: 

״סו, יו אסק פור אוור פרמישן, רייט?״
״יס״, עניתי, אבל הרגשתי שזה לא מדויק, אז תיקנתי… ״אקצ׳ואלי, איי אם אסקינג יור בלסס״.

לרגע הקו היה שקט ואז היא צחקה ״יו גוט מיי בלסס. יו דיד סמס׳ינג גרייט!״.
בתוך כמה דק׳ קיבלתי את המייל עם האישור.

באוגוסט 2020 ציירתי עם חברות וחברים את הפופאית בעיר הגדולה.
כשחשבתי על הלוקיישן, עלתה לי המחשבה על סמטאות שבהן נמצאות נשים בזנות. בגלל שזה לא היה לגמרי מדוייק בחרנו מיקום חדש בכניסה לבניין של קוצ׳ינטה – קולקטיב נשים פליטות מאפריקה שנמלטו מתקיפה ואונס, אשר בעזרת הקהילה המקומית הקימו מקום שבו הן יוצרות, מגדלות ילדים, מארחות ומשתקמות.

בחרתי את המקום מהסימבוליות, שלכל אחת מאיתנו יש את הכח לקום מההריסות ולמצוא בתוכנו את העוצמה, את הסיבה לחיות והתנופה לעלות. שאם נהיה ביחד ונשקף אחת בשביל השנייה את המסוגלות – נוכל להפוך את ההרס לתקווה ולקום להיות!
 

אז היא כאן ושם, בקרית המלאכה בתל אביב, ובאופן קוסמי ברחוב שקוראים לו ׳שביל התנופה׳.

מלאת תודה לאלו שהצטרפו ועזרו לצייר את פופאית בעיר הגדולה:

שרון מס, מלכה דונסקי, אורה צ'כנוביץ, הדר, טלי, יוני ועזרא ברוך, ליהיא לפיד, עינב ריבק, אילנה נעים-קדר, דורית ונעמי בוסקילה דהאן, דנה גיל, שימשי, איה, רוני, יובל ותומר.


צילום ועריכת וידאו: בועז רבינוביץ׳.
סטילס: ענבר קדר, דנה גיל.
ותודה לכל אלו שקנו את סדרת ההדפסים ותמכו במימון המיזם.

רוצות.ים להזמין ציור קיר של פופאית? צלצלו אליי ל-054.744126

Popeyit’s mural, created by connecting Olive’s face and Popeye’s body, was painted with friends in Tel Aviv.

Of all the projects I’ve ever created, this has been the most wondrous one, and not because she’s mine. The opposite! There were moments I took a step back and watched the whole group creating her independently without me. It was a unique moment enabling others to be part of the creation, realizing that by combining forces we can easly work in COLLABORATION. 

Popeyit’s mural reflected for me more than any other art work I’ve ever created that by inviting others to join me, I enable an inspiring experience, a sense of belonging and at the same time drive them into action. 

#popeyit #popeyeit #mural