מראות צעצועים

מראת הצעצועים היא אחד המוצרים הכי מזוהים שלי. את הראשונה יצרתי לפני בערך 20 שנה כשהבנות שלי היו ילדות קטנות. השארתי מראה שהתיישנה מחוץ לדלת בדרך לפח, ובדיוק באותו היום חברה השאירה לי ליד הדלת שקית עם צעצועי קינדר קטנים. כשחזרתי הביתה ראיתי את שניהם מונחים זה לצד זה סמוך לדלת, וחשבתי שבמקום לזרוק את המראה ולהתעצבן מלאסוף את הצעצועים – אפשר לחבר אותם יחד. במשך יומיים ישבתי עם הבנות שלי על הרצפה בין ערימות צעצועים חיברנו והדבקנו. זה היה זמן מטריף שכולו ילדות, חוויה בלתי נשכחת! והמראה הזו תלויה מאז בבית שלנו.

המראה הראשונה, סביב 2004

כמה שנים אחרי זה, כשפתחתי את הסטודיו, חשבתי שיהיה נחמד לשתף אחרות בחוויה,
והחלטתי לעשות סדנא לעיצוב מראת צעצועים. את הסדנא הראשונה עשיתי אצל אחותי, ובגלל שהייתי זקוקה לצעצועים כחומר גלם – אספתי את כל מה שמצאתי בבית, והבאתי איתי ארגז עם איזה 100 צעצועים, וזה היה נחמד ואפילו נשארו כמה. לסדנא השנייה כבר נזקקתי לכמות כפולה, אז אספתי קצת מהשכנות וקצת מאימהות בגן. השמועה על הסדנאות התחילה להתגלגל וסדנה הובילה לסדנה, ויצא שככל שאספתי יותר צעצועים – הזמינו יותר סדנאות, וככל שעשיתי יותר סדנאות – נזקקתי ליותר צעצועים. כשהחברות והאימהות בגן לא עמדו בקצב, התחלתי לקנות בשווקי פשפשים, וכשזה גם זה לא הספיק פרסמתי בפייס וביקשתי: אל תזרקו צעצועים!

במשך עשור וחצי עשיתי עשרות סדנאות בהן יצרנו מאות מראות, כשבמקביל עיצבתי עשרות מראות מוזמנות, וככה בלי שתכננתי אספתי מאות אלפי צעצועים!! חייתי ביניהם, חיפשתי אותם, אספתי, ניקיתי, מיינתי, יצרתי בהם והענקתי להם הזדמנות לחיים חדשים!

בכל מראה שעיצבתי טמנתי אוצרות וצעצועים שהפכו למשחק של מילים. לכל מראה הענקתי שם. כל מראה סיפרה סיפור, לכדה רגע בזמן והפכה לשיקוף של זיכרונות והקשרים.

Happy Zoo – בהשראת גן החיות בפתח תקווה, שהיה מגרש המשחקים של ילדותי.

Forever young – גם היא קשורה לילדות, זיכרונות מהשכונה, מבית סבתא. בחרתי לקרוא לה ככה בגלל הסרוב להתבגר ובעיקר כי שיבצתי בתוכה את טיק ופיטר פן, ילדים לנצח.

׳חת שתיים שלוש דג מלוח – בין הצעצועים שזורה עט בצורת דג, שהזכירה לי את משחק הילדות וקוביות משחק עם המספרים 1 2 3

״הבחורה מהסרט בערבית״ כי בראש המראה שמתי בובה שהזכירה את הנערה הזאת שתמיד הציצה מהשיחים בסרט של יום שישי אחה״צ עם ״יה וואהלי….״

רוזה היתה המראה הורודה ע״ש רוזה השכנה שלו מרחוב פרץ בפתח תקווה.

״ויק מואמור״ – מראה שרכשה אספנית אמות ישראלית, מחווה לאמן ויק מוניז

פארטי טיים – מתנת בת מצווה עם שיבוץ של צעצועים שהם אהבות של החוגגת